Tato rodina získala své jméno podle jedné řecké mytologie.

Hesperidky byly nymfy, jejichž posláním bylo dohlížet nad Nebeskou zahradou. Polobůh Herakles zmařil jejich úkol krádeží zlatého jablka, které nebylo ničím jiným než pomerančem a mělo sílu nesmrtelnosti. Rodina hesperidek zahrnuje všechny citrusové plody od bergamotu až po mandarinky, přes citron, limetku, bigarádii nebo grapefruit.

Tato rodina získala své jméno podle jedné řecké mytologie.

Bergamot: se k nám dostal z italské Kalábrie, města, které je velkým producentem na Sicílii. Vznikl křížením citronu a bigarádie, citrusového ovoce, které se v době zralosti podobá žlutému pomeranči. Přesto, že jeho plod není jedlý, esenciální olej získaný z jeho kůry nabízí rafinovanou svěžest, široce používanou v parfumářství, ale také v Earl Grey Tea.

Někdy se mu říká "nejvznešenější citrusový plod". Jeho vůně je svěží, lehce květinová s nádechem levandule. Nejčastěji se vyskytuje v kolínské vodě, stejně jako je součástí hlavy mnoha vůní.

Mandarinka: Zavedená v Evropě v devatenáctém století. Mandarinka byla dlouho oblíbená v Číně jako drahocenné ovoce, které bylo nabízeno poradcům nebeské říše - "mandarinům". Sladší než ostatní citrusové plody, její esenciální olej evokuje svěžest, čerstvost, živost s jiskřivým efektem.

Z kůry citrusů extrahujeme esenciální olej, který se získává lisováním za studena. Podle definice těkavosti, tóny hesperidek nevydrží dlouho na pokožce, ale jejich svěžest a lehkost jsou velmi populární v hlavě parfému.

V našem sortimentu neexistuje čistá vůně citrusů, nicméně některé z nich obsahují citrusy v hlavě, jako jsou Bergamot Tonka 13, Bois d´Agrumes 37 „citrusové dřevo“, Bouquet de Provence 22 „provensálská kytice“ a Bois d´Epices 02 „koření dřeva“.

 

100% SPOKOJENOST

GARANCE VRÁCENÍ

KVALITNÍ INVESTICE

BALÍK DO RUKY

BEZPEČNÝ NÁKUP

Sensual s.r.o.

Adresa: Parléřova 74/7, Praha 6 160 00
IČO: 27615707
Telefon: +420 774 298 689
E-mail: info@sensualsro.cz

 

Adresa pro osobní odběr

Salon BELLE HELENE
Parléřova 74/7, Praha 6 160 00

Sledujte nás