Květinová rodina je jednou z největších rodin parfumářství. Má široké spektrum vůní od svěžích tónů až po mnohem silnější a smyslnější. Květinové vůně jsou tvořeny kyticí různých květin – odstíny zelené, jantarové, pudrové… Často odlišujeme svěží květiny (pivoňka, konvalinka, lilie, frézie) od květin sladkých nebo slunečních (ylang-ylang, jasmín, tuberóza, tiára…), nesmíme zapomenout na růži nebo na pomerančový květ, jehož pestré tóny jsou vhodné pro svěží akordy stejně jako pro smyslné.

Růže: V parfumářství používáme dvě odrůdy růží: Centifolia Roses a Damascena Roses. Růže Centifolia, známá také jako Májová růže, má své jméno podle období sklizně, sklízí se ve slunečných dnech. Pěstuje se v okolí Grasse, ale také v Maroku. Zejména růže z oblasti Grasse uvolňuje sladkou medovou vůni se zaoblenými, voskovými a sametovými odstíny.

Sklízí se velmi brzy ráno, dříve než teplo ovlivní její jemnou vůni. Pravá růže Centifolia může být poměrně drahá, protože její výskyt je vzácný a zpracování nákladné (cena za kilo: cca 7700 eur).

Květ pomerančovníku : Pomerančovník nebo bigarádie se v dnešní době pěstuje zejména v Maroku a Tunisku. Je to velmi bohatý strom: v parfumářství se využívají téměř všechny jeho vůně - od listů až po květy.

Destilací listů a větví získáváme zrnitou vůni (hořkou, svěží, citrónovou a květinovou), připomínající svěží a blanité odstíny květu neroli. Extrakce těkavými rozpouštědly umožňuje zase získat čistou vůni z květů pomerančovníku – opojnou, smyslnou, těžší s lehce voskovitým nádechem (cena za kilo: 2000 eur).

Jasmín: V botanice je mnoho druhů jasmínu, ale pouze dva jsou využitelné v parfumářství - Jasmin Sambac a Jasmin Grandiflorum. První pochází z Indie, jeho květinová vůně je medová s odstíny podobnými pomerančovníku. Jasmín Grandiflorum se pěstuje v Indii, Egyptě a Maroku, v menší míře i v Grasse. Čistá vůně jasmínu Grandiflorum odhaluje vůni slunečnou, ovocnou, zelenou a současně smyslnou, za což vděčí molekule s živočišnými tóny - indolu. Sběr jasmínu je velmi delikátní, musí být za úsvitu a květy jsou tak křehké, že lze sklidit maximálně 750 gramů za hodinu. Z tohoto důvodu je jeho zpracování omezeno na 6 až 7 tun za rok (cena za kilo: 3200 eur).

Tuberóza: Smyslná a opojná květina v pravém slova smyslu. Tuberóza má „ďábelskou“ pověst. V Itálii zakazovali chodit mladým děvčatům ve večerních hodinách do zahrad, kde tato květina rostla, kvůli jejímu „erotickému působení".

V minulosti (17. století) byl tento "Indický hyacint" pěstován v Grass, nyní je jeho produkce převážně v Indii. Opojná a omamná vůně tuberózy vás velmi vzácně nechá lhostejnými – buď ji milujete, nebo nenávidíte. Extrakce těkavými rozpouštědly z jejích okvětních lístků odhaluje skutečnou vůni s rozpoznatelnými akcenty - slunečnými (evokujícími kokosový ořech), pomerančovými, ovocnými, medovými, ale také zelenými, kafrovými, zemitými, aniž bychom opomněli dotek živočišnosti (indol). Najdeme ji v srdci kytic bílých květin, které dodávají parfémům silnou osobitost.

V naší kolekci je zastoupeno mnoho květinových vůní. Capucine „lichořeřišnice“, Coquelicot „vlčí mák“, Pivoine „pivoňka“, Chevrefeuille des Jardins 39 „zahradní zimolez“ a Bouquet de Provence 22 „provensálská kytice“ se řadí spíše mezi svěží květinové vůně. Rose d´Eglantine 01„šípková růže“ vzdává hold královské květině, zatímco Lys „lilie“, Lilas „šeřík“, Pois de Senteur „hrachor širolistý“, Jasmine Ylang 11 „jasmín ylang“, Orchidée Créole 14 „kreolská orchidej“ a Fleur de Tiaré 33 „květ tiáry“, tvoří nádhernou součást bílých květin.

 

100% SPOKOJENOST

GARANCE VRÁCENÍ

KVALITNÍ INVESTICE

BALÍK DO RUKY

BEZPEČNÝ NÁKUP

Sensual s.r.o.

Adresa: Parléřova 74/7, Praha 6 160 00
IČO: 27615707
Telefon: +420 774 298 689
E-mail: info@sensualsro.cz

 

Adresa pro osobní odběr

Salon BELLE HELENE
Parléřova 74/7, Praha 6 160 00

Sledujte nás