Jak její název napovídá, zahrnuje různé druhy dřevin jako pačuli, cedr, santalové dřevo, vetiver nebo guajakové dřevo (a mnoho dalších). Na začátku období moderního parfumářství zůstávaly dlouho v pozadí, to umožnilo poskytnout vůním rámec a strukturu. Ale úspěch parfému Vétiver od Guerlainu v roce 1958 je dostal do popředí, takže dřevité tóny jsou plnohodnotnou součástí pánských parfémů. Na začátku devadesátých let se představily lehkými dotyky (Samsara od Guerlainu 1989, Féminité du Bois od Shiseido 1992 nebo Dolce Vita od Diora 1995) v ženském „šatníku“. Obecně jsou dřevité tóny široce používány ve svíčkách a jiných interiérových vůních.

Pačuli: Pačuli je malý keř pocházející z Indonésie. Destilací listů sušených na slunci se získává víceúčelový esenciální olej. Kontrastní charakter této vůně - postupně kafrový, pudrový (evokuje vlhkost sklepních stěn) tón, současně obohacený o příměs „kakaa“, umožňuje využití v mnoha oblastech parfumářství.

Základním prvkem rodiny cypřiš jsou vedle dubového mechu i jeho zemité tóny, široce používané v pánských vůních. Jeho smyslnost se velmi hodí také pro orientální vůně. Móda gurmánských vůní, která se projevila v 90. letech ve vůni Angel od Thierry Muglera (1992), přispěla k odhalení čokoládového nádechu pačuli, který ideálně doplňuje cukrové a karamelové tóny, a umožnila vznik nového stylu.

Pačuli zaznamenává velký úspěch v tvorbě interiérových vůní, objevuje se samostatně nebo v kombinaci s dřevitými či jantarovými tóny.

Vetiver: Původem z Indie a Indonésie, dnes se pěstuje vetiver hlavně v Réunionu, na Jávě a Haiti.
Destilují se kořeny, aby se získaly esence různých nádechů: zelené, zemité, více či méně kouřové v závislosti na původu a části kořenu. Vetiver se stal ikonou mužských parfémů v šedesátých letech a čas od času se objeví i jako kořenitý nádech v ženských pafémech. Všeobecně se často vyskytuje v tónech na pozadí mnoha vonných látek a svíček.

Cedr: Cedr je spontánně spojen s Libanonem, mluvíme o cedru Virginia, který se používá hlavně v parfumářství. Někdy je využívána také odrůda cedru pocházející z Texasu. Destilace jeho dřevěných štěpů umožňuje získat esenciální olej se suchými odstíny, s čichovým vjemem "tuhy tužky". Cedr byl dlouho používán k výrobě obyčejných tužek a toto využití stále zůstává v povědomí. Propůjčuje barevný ráz základním tónům parfému, může se promíchat jak s kořením, tak s jantarovými tóny, obzvlášť se santalovým dřevem.

Cèdre & Vanille 08 „cedr a vanilka“, Nuit d’Orient 03 „noc Orientu“, Cigare & Whisky 30 „cigáro a whisky“, Palissandre & Acajou 31 „palisandr a mahagon“ a Bois d’Agrûmes 37 „citrusové dřevo“ jsou vůně, které si propůjčily tóny dřevin.

 

100% SPOKOJENOST

GARANCE VRÁCENÍ

KVALITNÍ INVESTICE

BALÍK DO RUKY

BEZPEČNÝ NÁKUP

Sensual s.r.o.

Adresa: Parléřova 74/7, Praha 6 160 00
IČO: 27615707
Telefon: +420 774 298 689
E-mail: info@sensualsro.cz

 

Adresa pro osobní odběr

Salon BELLE HELENE
Parléřova 74/7, Praha 6 160 00

Sledujte nás