Orientální rodina se zrodila s vůní Shalimar od Guerlainu v roce 1925, která svým názvem zdůrazňovala fascinaci Orientem ve 20. letech a od kterého si propůjčila jantarové tóny.

Spojuje všechny konejšivé, léčivé vůně a zvířecí tóny. Vanilka, benzoin, tonka, labdanum…, které jsou často spojovány s pačuli nebo s kořením, vytváří orientální harmonii, nejsmyslnější a nejhřejivější z palet parfumérů.

Vanilka: Vanilka je výsledkem opylení rostliny, orchideje, která pochází původem z Mexika. V 19. století se její pěstování rozšířilo do Réunionu a na Madagaskar, který je v současnosti největším producentem. Čistá vanilka je gurmánská příměs díky své hlavní molekulární složce - vanilínu, dále má nádechy pudrové, dřevité, tabákové a kořenité. Vanilín někdy nahrazuje vanilku, ačkoli může být použit i jako doplněk pro zvýraznění vůně samotného lusku.

Tonka: Tonkové boby, též fazole tonka, jsou plody tropického stromu pocházejícího z Brazílie. Fazole se sklízejí zralé, když padnou na zem. Po několika etapách, které mimo jiné zahrnují i rok sušení na slunci, se pomocí extrakce těkavými rozpouštědly získává dokonalá vůně, která se hodně podobá mandli a kterou často používáme k napodobení jiných vůní. Tonka uvolňuje voňavé tóny medu, tabáku a sena. Jednou z jejích hlavních složek je kumarin, široce používaný v parfumářství, zejména pro vůni kapradin (ve spojení s levandulí), ale také pro pudrové parfémy.

Ciste-Labdanum: Ciste je rostlina s malými bílými a žlutými květy pocházející ze středomořské pánve, která se nachází hlavně v Maroku a Španělsku. Destilací větví tohoto kvetoucího keře je získáván esenciální olej s léčivými, jantarovými a kožovitými nuancemi. Větve a květy keře jsou chráněny před dehydratací tenkým filmem, který se nazývá labdanum. Extrakcí této pryskyřice těkavými rozpouštědly se získá dokonalá vůně s jantarovými tóny, kožovitými a živočišnými, s lehkým nádechem švestky. Labdanum je jedním ze základních materiálů orientální rodiny, je hlavní vůní, kterou parfuméři používají k vytvoření jantarové shody, ve spojení s vanilkou a benzoinem.

V srdci naši linie zastupují orientální vůně - Bois d’Epices 02 „koření dřeva“, Ambre Safran 04 „jantarový šafrán“, Nuit d’Orient 03 „noc Orientu“, Cèdre & Vanille 08 „cedr a vanilka“, Ambre Suprême 12 „dokonalý jantar“, Fèves de Tonka 29 „tonkový bob“ a Cigare & Whisky 30 „cigáro a whisky“.

 

100% SPOKOJENOST

GARANCE VRÁCENÍ

KVALITNÍ INVESTICE

BALÍK DO RUKY

BEZPEČNÝ NÁKUP

Sensual s.r.o.

Adresa: Parléřova 74/7, Praha 6 160 00
IČO: 27615707
Telefon: +420 774 298 689
E-mail: info@sensualsro.cz

 

Adresa pro osobní odběr

Salon BELLE HELENE
Parléřova 74/7, Praha 6 160 00

Sledujte nás