Pokud čichové rodiny umožňují klasifikovat parfémy v registru, některé facety upřesňují nebo odlišují jejich identitu. Ty mohou dodat například pižmový, pudrový nebo kořenitý tón.

PIKANTNÍ/KOŘENITÉ FACETY

Obchod s kořením se datuje více než dvě tisíciletí před Kristem. Většina z nich pochází z dalekých a exotických oblastí, jsou široce používána v současných parfémech, spolu s květinovými, dřevitými nebo orientálními tóny.
Odlišujeme studené koření (růžové bobule, kardamom, elemi) a teplé koření (kmín, skořice, hřebíček).

Skořice: Skořice je ovocem tropického stromu pěstovaného ve všech tropických oblastech Země. Kůra je získávána z kmene a následně se suší celý den na slunci. V tento moment dochází ke stočení, to je forma, kterou známe jako skořicové tyčinky. Destilací této kůry získáme esenci s kořeněnými, teplými a intenzivními tóny, které dokonale ladí s orientálními nebo dřevitými vůněmi.

Nuit d’Orient 03 „noc Orientu“, Escapade à Marrakech 10 „únik do Marrákeše“ nebo Bois d’Epices 02 „koření dřeva“ reprezentují tuto skupinu.

Pudrové facety

O pudrových tónech mluvíme, když parfém evokuje určité kosmetické vůně: krém, práškový pudr, rtěnka… Mezi pudrovými materiály si zapamatujeme kosatec (nejvznešenější a nejdražší materiál v parfumářství), heliotropin a fialku.

Heliotropin : Heliotropin je syntetická molekula objevená v roce 1869, která má květinovou, mandlovou vůni, v některých momentech připomínající vůni mimózy a šeříku. Výše zmíněná syntéza umožňuje vyrobit parfém z heliotropu, "němé" květiny, jejíž vůni nelze extrahovat obvyklými metodami.

Fialka : V parfumářství se používá pouze list fialky, do vůně zelené, zemité nebo pudrové, která je někdy srovnávána s efektem "okurky". Květina fialky je součástí těchto "němých květin", protože nedodává svou vůni destilací nebo extrakcí. Abychom získali vůni květiny tak, jak ji známe, musíme se uchýlit k syntéze pomocí molekuly methylionon, s odstíny pudrovými, jemnými, sladkými a mírně dřevitými.

Pois de senteur „hrachor šírolistý“, Poudre de soie 28 „hedvábný prášek“ a Musc Blanc 34 „bílé pižmo“ potěší fanoušky pudrových tónů.

Pižmové facety

Tradičně rozlišujeme v parfumářství dva druhy pižma: pravé, tradiční, přírodní pižmo a syntetické bílé pižmo, objevené v průběhu dvacátého století, jehož použití je stále aktuální. První tradiční přírodní pižmo je pronikavě páchnoucí látka, kterou produkují samci kabarů pižmových při značkování svého území. Jeho výrazný živočišný zápach je využíván v parfumářství jako fixátor k prodloužení trvanlivosti vůně. V dnešní době je lov kabarů z důvodu jejich ohrožení zakázán a pižmo je vyráběno synteticky.

Bílé pižmo: Heliotropin je syntetická molekula objevená v roce 1869, která má květinovou, mandlovou vůni, v některých momentech připomínající vůni mimózy a šeříku. Výše zmíněná syntéza umožňuje vyrobit parfém z heliotropu, "němé" květiny, jejíž vůni nelze extrahovat obvyklými metodami.

Musc blanc 34 „bílé pižmo“ a Lin Blanc 18 „bílé prádlo“ ilustrují, každý svým způsobem, kouzlo pižma.

Gurmánské facety

Stejně jako ovocné tóny se i gurmánská faceta objevila v paletě parfémů relativně pozdě. Pokud vanilka zahalila do svých tónů mnoho parfémů již koncem 19. století, až koncem 20. století díky inspirací vůněmi byla doceněna její role v gastronomii. Zakomponováním pačulí do pralinkových a karamelizovaných tónů připomínají jablko lásky /karamelizované červené jablko/ a pouťové atrakce, zahájil nový parfém Angel od Thierry Muglera byl malou revoluci a nový módní směr v parfumářství. Mezi gurmánskými tóny nalezneme karamel, vanilín, mandlový aspekt nebo některé ovocné tóny jako je jahoda nebo malina.

Karamel: Abychom získali gurmánskou vůni karamelu, využíváme syntézu za pomoci maltolu nebo etyl-maltolu, s vůní grilovaného cukru a pralinkových odstínů.

V srdci našeho sortimentu vůně Patchouli Cédrat 24“citrónové pačuli, Iris“kosatec“, Macaron Framboise 06 “malinová pusinka“, Joli Coeur 07 „hezké srdce“, Gousse de vanille 15 „vanilkový hřebíček, Miel Vanille 25 „medová vanilka“ nebo Feves de Tonka 29 „ tonkový bob“ prezentují gurmánské aspekty.

 

100% SPOKOJENOST

GARANCE VRÁCENÍ

KVALITNÍ INVESTICE

BALÍK DO RUKY

BEZPEČNÝ NÁKUP

Sensual s.r.o.

Adresa: Parléřova 74/7, Praha 6 160 00
IČO: 27615707
Telefon: +420 774 298 689
E-mail: info@sensualsro.cz

 

Adresa pro osobní odběr

Salon BELLE HELENE
Parléřova 74/7, Praha 6 160 00

Sledujte nás