Akord (soulad): Výraz, který se týká harmonického spojení několika základních surovin.

Destilace: Technika, která využívá vodní páru k získání vůně květin nebo rostlin. List, květ, rostlina nebo pryskyřice jsou ponořeny do nádrže naplněné vodou a přivedené k varu. Při kontaktu s materiálem se pára naplní vonnými esencemi a při následném ochlazení působením kondenzace opět zkapalní. Esenciální oleje, jejichž hustota je nižší než hustota vody, jsou odděleny dekantací a shromážděny na povrchu. Všechny rostliny neumožňují získat jejich aroma destilací, proto je někdy nutné použít extrakci těkavými rozpouštědly.

Lisování za studena: metoda specifická pro citrusy, jedná se o tření citrusů pomocí nástroje s kovovými hroty.

Extrakce těkavými rozpouštědly: Postup, který spočívá v rozpuštění ingrediencí nesoucích vůni v rozpouštědle, které se následně odpaří. Je využívána v případě, že z dané suroviny nelze získat aroma destilací.

Facety: Drobný koncový nádech dotvářející zvláštnost parfému a který mu dodává přesnější popis. Například Alahine je orientální parfém, ale má květinovou fazetu a práškovou plochu.

Olfaktivní rodina: Termín, který umožňuje klasifikaci parfému podle jeho čichového vnímání, tzn. podle hlavních složek. Je to tradiční nástroj vyvinutý a používaný profesionálními parfuméry již od 70. let. Existuje 7 čichových rodin: Hesperidek (citrusová), Aromatická, Květinová, Cypřišová, Dřevitá, Orientální a Kožnatá.

Nóta či tón: To je termín, který nejlépe charakterizuje vůni, suroviny či její čichový vjem. Vůně má ovocné tóny… HLAVA parfému, musí být zajímavá, upoutat, vnímáme ji okamžitě po prvním nanesení vůně, často jsou to citrusové či aromatické nóty, na kůži je cítíme 5-15 minut.

Nóty srdce: Ukazují, jakým směrem se vůně rozvíjí, tvoří ústřední téma parfému. Na kůži jsou cítit 2 až 6 hodin. Jedná se často o květinové, pudrové či kořeněné nóty.

Nóty základu: Jedná se často o nejtěžší a proto také nejtrvanlivější nóty (až 24 hodin). Ke konci dne zůstávání stále na pokožce a jsou to právě ty, které Vás k dané vůni připoutají. Často zde nalezneme jantarové, dřevité či pižmové nóty.

Paleta parfuméra: Soubor všech surovin (přírodních i syntetických), které parfumér využívá při tvorbě vůně.

 

100% SPOKOJENOST

GARANCE VRÁCENÍ

KVALITNÍ INVESTICE

BALÍK DO RUKY

BEZPEČNÝ NÁKUP

Sensual s.r.o.

Adresa: Parléřova 74/7, Praha 6 160 00
IČO: 27615707
Telefon: +420 774 298 689
E-mail: info@sensualsro.cz

 

Adresa pro osobní odběr

Salon BELLE HELENE
Parléřova 74/7, Praha 6 160 00

Sledujte nás