Výroba parfémů je často zahalená rouškou tajemství. Od inspirace parfuméra až po naplnění flakónku vůní uběhne mnoho etap, které nejsou veřejnosti známé a ani si je neumí představit. Těchto pár řádků vám umožní lépe porozumět tomu, jak se parfém tvoří.

S výjimkou některých velkých značek parfémů jako jsou Chanel, Guerlain a Hermès, které mají své vlastní výrobce parfémů, téměř všechny ostatní značky (klasické parfémy nebo interiérové vůně) spolupracují se specializovanými výrobními firmami. Konkrétně se jedná o velké laboratoře, které působí jako dodavatelé surovin (přírodních nebo syntetických) a na které jsou navázáni parfuméři. Právě v těchto laboratořích dochází k vytváření vůní, které jsou každoročně uváděny na trh.

Výroba parfémů probíhá většinou následovně: značky zadají požadavek na tvorbu parfému, na kterém bude v konkurenčním prostředí pracovat několik parfumérů. Značka si pak vybere nejzajímavější projekt, na kterém dále s parfumérem a na něho navázanou laboratoří spolupracují. Laboratoř poskytne veškeré suroviny a dodá finální kompozici, koncentrát parfému.

Existuje více laboratoří zaměřených na výrobu parfémů, mezi ně patří Givaudan, Firmenich nebo IFF, které jsou nejznámější a mezinárodně proslulé, stejně tak jako Robertet, Takasago nebo Mane.

Postup při tvorbě interiérových vůní je téměř shodný. GOA spolupracuje na vývoji svých parfémů s velkou společnosti Expressions Parfumées, která se nachází v Grasse. V případě některých našich vůní, zejména pro řadu FLORE, spolupracujeme se společností Acccord et Parfums, společností se zázemím v Grasse a jsme ve spojeni se společností Art et Parfums, firmou založenou Edmondem Roudnistkou, slavným parfumérem dvacátého století, kterému vděčí za svou vůni Eau Sauvage od Diora nebo Femme od Rochas.

V GOA jsme hrdí na to, že spolupracujeme s touto společností a můžeme využívat její know-how, a to jak v oblasti složení parfému, tak i z hlediska surovin.

 

100% SPOKOJENOST

GARANCE VRÁCENÍ

KVALITNÍ INVESTICE

BALÍK DO RUKY

BEZPEČNÝ NÁKUP

Sensual s.r.o.

Adresa: Parléřova 74/7, Praha 6 160 00
IČO: 27615707
Telefon: +420 774 298 689
E-mail: info@sensualsro.cz

 

Adresa pro osobní odběr

Salon BELLE HELENE
Parléřova 74/7, Praha 6 160 00

Sledujte nás